Kendinden Enjekteli Meşrubat veya Ayran Bardağı

Kendinden Enjekteli Meşrubat veya Ayran Bardağı

Ambalaj, müşterilere ayranı isteğine göre baharat çeşitlerini ilave ederek tüketme imkanı sağlamaktadır. Her tüketicinin damak zevkinin farklı olması ve ayrana katılabilecek baharat yelpazesi doğrudan tüketicinin tercihlerine bağlı olduğundan tasarım mümkün olduğu kadar baharat haznesini bünyesinde barındırma özelliği taşır. Üretici firma isteğe göre haznelere çeşitli baharatlarla birlikte tuz koyabileceği gibi üç hazneye de tuz koyarak tüketiciye tercihine göre az tuzlu, tuzlu ve çok tuzlu ayran üretme imkanı da sağlayabilir. Tasarım patenti bardağın üst kısmındaki haznelerin adedi veya şekli ile ilgili sınırlı değildir. Yani Üretici firma istediği şekilde ve istediği kadar fazla baharat haznesinin üretimini yapabilir. Hazneler bardakların yapısına göre imal edilip istif sırasında ortaya doğabilecek sorunlar indirgenmiş olur.

Geçmişte piyasaya sürülen tuzlu ayranların rağbet görmemesi bizce tuz miktarının tüketici tarafından belirlenememesinden kaynaklanmaktadır. Fakat bunun çözümünün piyasaya yalnızca tuzsuz ayran sürmek olmadığı yadsinamaz bir gerçekliktir. Bu tasarım ile amaçlanan tüketicinin kendi damak zevkine uygun ayranı kendisinin yaratmasıdır. Tasarım hayata gecirildiginde tüketiciler ayranın tuz miktarını kendisi belirleyebilecek yahut harici baharatlar ile ayranı tatlandırabilecektir. Böylelikle tüketici kendi ayranını üreticinin sunduğu seçenekler çerçevesinde şekillendirebilecek, diğer bir anlatımla üretim surecine kendisi de katılmış olacaktır. Toplumumuzun sosyolojik yapısı ve karakter analizi doğrultusunda kendi tükettiği ürüne katkıda bulunmak manevi anlamda da tüketiciyi tatmin edeceğine inanıyoruz. Kendinden enjekteli meşrubat veya ayran bardağı tasarımı ayni zamanda gözlemlere dayalıdır. Kişiler tuzlu ayranı sağlık sorunları sebebiyle tercih edebileceği gibi, haznelere eklenecek fesleğen veya nane gibi baharatlar ile ferahlatıcı bir tada ulaşabilecektir. Zira günümüz restourant & cafe isletmeleri menülerinde fesleğen/nane baharatlı ayran sunulmakta ve tüketiciler tarafından sade ve tuzsuz ayrana kıyasla tercih edildiği sonucuna araştırmalarımız ve gözlemlerimiz neticesinde ulaşılmıştır. Yukarıda anlatılan ve siz değerli üreticilerin de takdir edeceği sair sebepler ile tasarımı tarafıma ait kendinsen enjekteli meşrubat veya ayran bardağı sayesinde daha fazla tüketiciye ulaşılması hedeflenmektedir.
Kaldı ki göz ardı edilmemesi gereken diğer bir husus da haznelerin tüketici tarafından kullanılmaması durumunda ayranın sadeliğinin bozulmamasıdır. Dolayısıyla tekeci dilerse orijinal ayranı dilerse hazneleri tercihine göre kullanarak dilediği ayranı yaratabilecektir.

Durumu: Satılık, Kiralık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu