Cam Silme Düzeneği

Cam Silme Düzeneği (Cam Perisi)

Buluş Özeti

Ev, büro, dükkân, apartman v.b. mekânlardaki pencere camlarının, özellikle dış yüzey temizliklerinin; kolay, hızlı ve emniyetli bir şekilde yapılmasını sağlayan cam silme düzeneği ile ilgili olan bu buluş, genel olarak; kullanıcının, hiçbir uzvunu pencereden dışarı uzatmadan camın dış yüzeyini temizlemesini sağlayan profil(1); profilin(1) pencere dışına çıkan dış kolu(1.1) ve içeride kalan iç kolu(1.2); profil(1) kollarının, pencere yapısına ve boyutlarına göre ayarlanmasını sağlayan en az bir adet teleskopik ayar(1.3) düzeneği; profile(1), her yöne hareketli mafsalla(3) bağlanmış olan en az bir adet tabla(2); tablaya(2) tak-çıkar özelliğinde yerleştirilen temizlik başlığı(2.1) ve profilin(1), iç kolunun(1.2) üzerinde bulunan tutamaktan(4) oluşmaktadır

Cam Perisi Nedir ?

Cam Perisi, 1 kg ağırlığında, 50 cm,50cm ve 65 cm ölçülerinde özel olarak U şeklinde bükülmüş ve içersinde 50 cm uzayabilen teleskopik sisteme sahip olup camların dış yüzeyini evin içinden temizleyen bir alettir.
Cam Perisinin teleskopik sistemi kapalıyken açılan camdan açılmayan tarafa doğru 80 cm’lik mesafeyi temizler. Teleskopik sistem devreye girdiğinde, 80 cm’lik mesafe 130 cm. kadar çıkar.
Bu da mevcut evlerde kullanılan pencere sistemlerindeki açılmayan camların tamamını temizleyeceğini göstermektedir.
Cam Perisi’nin Kullanımı

Yüksek katlı binalarda camların zor temizlenen dış yüzeyini silmek için evin içerisinden camın dış yüzeyine kolayca ulaşan ve çok kısa sürede kaliteli bir şekilde temizlik yapmayı mümkün kılmaktadır.

Cam Perisi, özellikle çok katlı binalarda camların dış yüzeyini temizlerken yaralanma, ölüm ve sakat kalmalarla sonuçlanan iş kazalarının önüne geçer. Özellikle kişilerin dengelerini kaybetmesi, ıslaklık ve deterjandan dolayı ellerinin kayması, pencerenin montaj hatasından dolayı yerinden çıkması, ayaklarını bastıkları mermerlerin kırılması gibi sebeplerden dolayı kazalar meydana gelmektedir.

Cam Perisi ile camlar yalnızca su ile temizlenir. Deterjan ve cam temizleme suyu kullanılmaz.

Evlerde camları silerken kullanılan temizlik ürünlerinde yer alan kimyasal maddeler doğayı kirletmektedirler.

Temizlik esnasında, camların temizlenmesi esnasında oluşabilecek bel fıtığı gibi rahatsızlıkları önler.

Cam Perisi ile camları temizleme süreniz çok kısalır. Evlerinizin camlarını kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Patent ile Birlikte Verilecekler

kalıpları
enjeksiyon malzemeleri
hazırda bulunan 300 adet paketlenmiş ürün
1000 tane ürün içinse bez
bükme borusu
sünger hariç diğer parçalarla birlikte verilecektir.

Dumrumu: Satılık

teklif

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu